Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Uczniowie klas pierwszych czytelnikami biblioteki PDF Drukuj Email
środa, 22 grudnia 2021 13:15

Uczniowie klasy pierwszej zostali czytelnikami biblioteki szkolnej.

17 grudnia 2021r. uczniowie klasy I a w przedświątecznej atmosferze zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Na początku obejrzeli animowany film o tym, jak powstaje książka. Podczas wizyty w bibliotece dowiedzieli się, jaki jest regulamin wypożyczania książek i jak należy o nie dbać. Przekonali się, jakie zbiory są gromadzone w bibliotece oraz na czym polega praca bibliotekarza. Na zakończenie spotkania otrzymali pamiątkową zakładkę do książki i wypożyczyli coś do poczytania.

Niech zatem czas Świąt Bożego Narodzenia oraz przerwy noworocznej upłynie w miłej, rodzinnej atmosferze oraz przyniesie przyjemność czerpaną z lektury.

Z najlepszymi życzeniami Danuta Szalewska :)

Wielewskie Mikołajki PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 grudnia 2021 14:52

Dziś po raz kolejny pojawiliśmy się na Wielewskich Mikołajkach. Ta cykliczna impreza plenerowa odbyła się już po raz siódmy. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli a także wielkiej pomocy rodziców, na naszym świątecznym stoisku pojawiły się stroiki, pierniczki, świąteczne herbatki, karmniki, kartki pocztowe i obrazki.

Katarzyna Czapiewska

Wycieczka do Torunia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 grudnia 2021 14:42

26 listopada uczniowie klasy szóstej i klas siódmych uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Wyjazd ten był dofinasowany w 80 % z programu "Poznaj Polskę".
Odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę z fizyki, astronomii i innych nauk. Potem zwiedzaliśmy Stare Miasto. Przy okazji rozwiązywaliśmy zadania sprawdzające naszą wiedzę o tym pięknym średniowiecznym mieście. Po zjedzeniu obiadu obejrzeliśmy fascynujący spektakl w toruńskim Planetarium. Pogoda nam dopisała, po zakupieniu pysznych toruńskich pierników wróciliśmy do Wiela.
Katarzyna Czapiewska

Łańcuch dobra. PDF Drukuj Email
piątek, 26 listopada 2021 18:33

Zakończyliśmy akcję charytatywną "Łańcuch dobra"

Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie PRO SALUTE,  jako pomoc dzieciom z dystrofią mięśniową. Polegała ona na zrobieniu jak najdłuższego łańcucha choinkowego i symbolicznym przyłączeniu go do innych łańcuchów, przygotowywanych przez osoby prywatne/instytucje z całej Polski.

Uczniowie naszej szkoły łącznie utworzyli Łańcuch Dobra o długości 1.370,9 metrów.

W akcji wzięli udział prawie wszyscy uczniowie szkoły. Pracowali indywidualnie lub grupowo, w szkole lub w domu.

Rekordy:

1. Julia Plata Bucław (klasa IIb) – 430m

2. Jan Włoch (klasa IIb) – 183m

3. Franciszek Lipski (klasa IIIb) – 121m

4. klasa 5b – 152m

Rekordziści zostali nagrodzeni dyplomem oraz drobnym upominkiem. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję. Poszczególne łańcuchy zostały połączone w całość. Zostaną one wykorzystane przy wystroju bożonarodzeniowym szkoły.

Anna Bunik

Akcja "Przytulisko" PDF Drukuj Email
wtorek, 23 listopada 2021 18:47

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje za udział w Akcji ,,Przytulisko".

Z całego serca dziękuję za udział w Akcji ,,Przytulisko" w Chojnicach. Potrzeby tej placówki są ogromne.

Nasze dzieci z rodzicami , jak co roku pospieszyły z pomocą.   Dziękujemy!

Elżbieta Trzcińska

Wycieczka do Sztutowa PDF Drukuj Email
wtorek, 23 listopada 2021 18:19

15 listopada b.r. uczniowie klas VII/VIII wraz z nauczycielami  Elżbietą Trzcińską, Katarzyną Czapiewską i Marzeną Muchowską odwiedzili Muzeum   Stutthof w Sztutowie. Głównym celem wyjazdu było kształcenie postaw patriotycznych, szacunku do treści i symboli związanych z Holocaustem, a także poznanie miejsca kaźni mieszkańców naszego terenu.

Muzeum  utworzone zostało staraniem byłych więźniów  i na ich cześć, by pamięć o cierpieniu tych ludzi nigdy nie zginęła. Wśród najważniejszych jego zabytków jest częściowo zachowany Stary Obóz, komora gazowa, komendantura wraz z garażami, przestrzeń ogrodów warzywnych i szklarni. Teren miejsca pamięci obejmuje także rekonstrukcję krematoriów, puste już dziś pola tzw. Nowego Obozu i Obozu Żydowskiego, a także pomnik monumentalny autorstwa byłego więźnia i żołnierza AK Wiktora Tołkina.

Wielu z nas w historii swojej rodziny odnajduje tragiczne losy swoich krewnych, niektórzy z nich oddali życie właśnie w tym miejscu. Cześć ich pamięci!

Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
wtorek, 16 listopada 2021 19:32

W środę (10 listopada) odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas siódmych. Klasy 4-8 zaśpiewały wylosowane wcześniej piosenki patriotyczne. Przygotowały też plakaty o tematyce patriotycznej. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz wychowawcom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Jolanta Zwara i Justyna Malczyk

Nigdy więcej wojny. PDF Drukuj Email
sobota, 13 listopada 2021 13:56

Pamiętamy o niemieckich ofiarach II wojny światowej. W tym celu klasa V a udała się pod Pomnik Pomordowanych w czasie minionej wojny. Po zrobieniu porządków i zapaleniu zniczy klasa uczciła tych co zginęli minutą ciszy. Inne klasy w ramach lekcji historii, godzin wychowawczych odwiedzili miejsca pamięci na miejscowym cmentarzu. Życzyć sobie należy, by hasło „Nigdy więcej wojny” zostało przez uczniów zapamiętane.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 55