forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080029k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Adwentowe Zwyczaje na „Strzelnicy” PDF Drukuj Email
środa, 12 grudnia 2012 00:00

11.12.2012 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu, podczas którego prezentowano zwyczaje adwentowe i bożonarodzeniowe na Kaszubach. Wiele z nich popadło już w zapomnienie, dlatego tak ważne jest ich poznawanie. O wspaniałą atmosferę zadbała grupa Gwiżdżów – przebierańców odwiedzających kaszubskie domostwa. Zapoznaliśmy się także z tajnikami kaszubskiej kuchni. Pod kuratelą doświadczonych gospodyń domowych wyrabialiśmy masło, mieliliśmy mąkę i przygotowywaliśmy świąteczne wypieki. Wszystko po to, by zbliżające się święta były wesołe, smaczne i kaszubskie. Wszystkich wyrobów można było oczywiście posmakować. Szczególnym powodzeniem cieszyły się swojskie bułki posmarowane samodzielnie zrobionym świeżutkim masłem. Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tym wspaniałym wieczorze!

opr. Justyna Piekarska

 
Warsztaty malowania na szkle PDF Drukuj Email
wtorek, 04 grudnia 2012 00:00

01.12.2012 w Zespole Szkół nr 2 w Wielu odbyły się warsztaty malowania na szkle. Uczestniczyli w nich uczniowie klas czwartych uczęszczający na język kaszubski. Każdy z uczestników warsztatów własnoręcznie wykonał obrazek na szkle o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie byli zadowoleni z efektów własnej pracy, a obrazki były świetnym prezentem mikołajkowym!

Materiały wykorzystane do przeprowadzenia warsztatów zakupione zostały ze środków przeznaczonych na naukę języka kaszubskiego.

opr. Justyna Piekarska

 
Spotkanie z Ludzmi z pasją PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 grudnia 2012 12:27

Dnia 28.11.2012r. uczniowie uczestniczący w  projekcie  Akademia Młodych Noblistów mieli okazję spotkania  ludzi z pasją. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie trzech szkół: Karsina, Smętowa Granicznego i Wiela. Impreza  odbyła się  w Domu Kultury w Wielu. Cały dzień był poświęcony muzyce i tańcu. Pierwszym naszym gościem był Jakub Gręda „Grędziu”. Jest  Mistrzem Polski  i Mistrzem Świata w tańcu Hip-Hop. Zaprezentował swój taniec  oraz wyjaśnił co to jest  „Hip-Hop” i skąd się  wziął.  Opowiedział nam także o swojej pasji, z którą związał całe swoje życie. Kolejnym gościem  był Dobromir MAK Makowski. Prowadzi projekt „Rap Pedagogia” oparty na muzyce i inspiracji z życia wykonawcy. Swoje zamiłowanie przekazał nam opowiadając o swoich przeżyciach. Zaprezentował także swój Freestyle, który bardzo się podobał nie jednemu młodemu nobliście. Na koniec wystąpił przed nami zespół   CHZP czyli Chłopaki z Podziemia (uczniowie ze Smętowa Granicznego), który powstał niedawno  a  występ w Wielu był  to ich pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Życzymy  im powodzenia i dalszych sukcesów. ;) Zespół CHZP może być dla nas inspiracją w tworzeniu własnych zespołów oraz pisania  utworów. Dziękujemy bardzo Pani Edycie Choińskiej koordynatorowi projektu Akademia Młodych Noblistów  za możliwość zorganizowania  tak wspaniałego  spotkania.

opr. Paulina Łącka kl.IIIb G

 
Wywiadówka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2012 23:52

22 listopada odbyła się wywiadówka dla rodziców. Spotkanie rozpoczęło w świetlicy wystąpieniem pana Dyrektora Andrzeja Narlocha, który przedstawił, korzystając z prezentacji, zadania realizowane przez szkołę w ostatnich miesiącach. Przedstawił skład Rady Rodziców na rok szkolny 2012/2013. Poinformował rodziców że w grudniu przeprowadzone zostaną próbne egzaminy dla klas III gimnazjalnych, natomiast w styczniu przeprowadzony zostanie sprawdzian klas szóstych. Kolejnym tematem podjętym przez pana dyrektora było poinformowanie rodziców klas gimnazjalnych o obowiązkowym uczestnictwie uczniów w projekcie edukacyjnym. Przedstawił rodzicom projekty w których obecnie uczestniczy szkoła, dodał też że w naszej szkole objęto siedmiu uczniów pomocą stypendialną

 
Wycieczka do Słupska PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2012 22:40

17.11.2012 uczniowie uczęszczający na język kaszubski z klas VI a i VI b mieli okazję zwiedzać Słupsk. Odwiedzili Muzeum Pomorza Środkowego znajdujące się w Zamku Książąt Pomorskich, gdzie obejrzeli wystawy prezentujące dzieje książąt Kaszub – Gryfitów. Po wizycie w Muzeum zwiedziliśmy najważniejsze zabytki Słupska, m. in. Kościół Mariacki i Basztę Czarownic, po czym udaliśmy się do Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” na spektakl „Złote serce” – wrażeń było pod dostatkiem!

opr. Justyna Piekarska

 
Stypendia przyznane PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2012 22:35

W tym roku 2012/2013 u nas w szkole stypendium w ramach projektu „Pomorskie - dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego” otrzymało 7 osób.  3 grudnia odbędzie się  w Gdańsku gala wręczenia stypendiów.

Sandra Gawin

Magdalena Czapiewska

Weronika Skwierawska

Magda Drążek

Joanna Schiefelbein

Barbara Szczechowiak

Krzysztof Szalewski

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!!!

Opr. Magdalena Czapiewska II a G

 
Wyjazd do Chojnic i Leśna PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2012 22:25

14.10.2012 uczniowie języka kaszubskiego z klasy V i VIb uczestniczyli w kaszubskiej liturgii Mszy Świętej w Chojnicach, która rozpoczynała Dni Kultury Kaszubskiej. Podczas wizyty w Chojnicach uczestnicy wyjazdu zwiedzili najważniejsze zabytki miasta, a w drodze powrotnej odwiedzili kręgi kamienne w Leśnie – cmentarzysko wędrujących niegdyś przez tereny Pomorza Gotów.

opr. Justyna Piekarska

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2012 22:22

11 października br. w Domu Kultury we Wielu obchodzono gminną uroczystość Dnia Edukacji Narodowej, w której wzięli udział przedstawiciele samorządu gminnego, nauczyciele oraz pracownicy oświaty z terenu gminy Karsin. Spotkanie rozpoczęli nasi gimnazjaliści, którzy w zabawny sposób przedstawili historię rozwoju edukacji szkolnej na przestrzeni wieków. W części oficjalnej głos zabrali dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, wręczając przy okazji nagrody dla wyróżnionych nauczycieli.
Obecny na uroczystości p. Wójt Roman Brunke złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia oraz przedstawił plany samorządu gminnego w stosunku do szkół naszej gminy.

 
« pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia »

Strona 41 z 50


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.