forex trading logo

Dziennik LibrusGrafika losowo

pc080035k.jpg

Szkoła na mapach

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

bipProjekty


Strona główna
Szkoła Podstawowa im. W. Rogali w Wielu
Jakub Jasnoch dwukrotnym finalistą konkursów historycznych PDF Drukuj Email
niedziela, 31 marca 2019 10:50

Pierwszy konkurs to Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy . Jakub dzięki swojej wiedzy przeszedł eliminacje szkolne, następnie rejonowe i 18 stycznia 2019 roku na etapie wojewódzkim uzyskał tytuł finalisty.

Drugi konkurs to XXIV Konkurs Historyczny im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę.” Tutaj również Jakub pomyślnie przeszedł etap szkolny i rejonowy. Na etapie wojewódzkim, który odbył się 28 marca 2019 roku, został finalistą tego konkursu.

Gratulujemy

 
Święto Matematyki PDF Drukuj Email
piątek, 22 marca 2019 17:44

21 marca 2019 roku obchodziliśmy w klasach IV – III gimnazjum Święto Matematyki. Tego dnia odbyły się zawody międzyklasowe w różnych konkurencjach: „Mam świetną figurę” ( przebranie matematyczne ), „Lot w nieskończoność” ( najdalej lecący samolot z papieru ), „Mistrz liczby Pi” ( znajomość jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi ), „Tangramowe potyczki” ( układanie figur z elementów Tangramu), „Ułamkowy zawrót głowy” ( składanie z modeli ułamków zwykłych podanej liczby mieszanej lub innego ułamka ), „Skojarzenia matematyczne” (odgadnięcie jak największej liczby haseł matematycznych na podstawie krótkiego ich opisu ), wykonanie modelu graniastosłupa o jak największej objętości, ozdobionego wiosennymi motywami.

Po podliczeniu punktów wszystkich klas okazało się, że dwie klasy uzyskały po 22 punkty. Przeprowadzono dogrywkę ( rozwiązanie sudoku 6 x 6 ), którą wygrała klasa VIII b, drugie miejsce zajęła klasa V a. Rozdano nagrody, którymi były teczki A4, długopisy zmazywalne i zakreślacze.

Po zawodach przeprowadzono Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

Organizatorki imprezy: Marzena Muchowska, Cecylia Mazurek

 
Witamy wiosnę. PDF Drukuj Email
piątek, 22 marca 2019 14:55

Klasy 1-3 21 marca 2019 r. powitały wiosnę. Wiosenny  korowód przeszedł ulicami Wiela ku uciesze mieszkańców. Kolorowy korowód dzieci wywoływał  radość i uśmiechem przechodniów.

Po powrocie do szkoły symboliczny zwiastun wiosny -  gaik,  został umieszczony przed wejściem do szkoły, aby  przypominać o nadejściu upragnionej pory roku. Na zakończenie klasy spotkały się tradycyjnie przy ognisku.

Celina Landowska, Helena Rutkowska

 
Powiatowy Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
środa, 13 marca 2019 23:19

Dnia 13.03.2019 r. w Sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej.

Cele konkursu to:

 • Popularyzacja polskiej literatury pięknej.
 • Kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej.
 • Stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuka interpretacji.
 • Promocja osiągnięć uczniów oraz ich opiekunów.
 • Stwarzanie okazji do czynnego uczestnictwa w kulturze.

Naszą szkołę i gminę reprezentowała uczennica klasy III b gimnazjum – Katarzyna Skwierawska, która zajęła I miejsce w Gminnym Turnieju Recytatorskim.

Zaprezentowała utwory: Agnieszki Osieckiej Serce i Wisławy Szymborskiej Miłość od pierwszego wejrzenia.

Poziom konkursu był bardzo wysoki i sąd konkursowy miał trudne zadanie. Ostatecznie jury konkursu powiatowego nagrodziło Kasię Skwierawską dyplomem pamiątkowym za udział w wyżej wymienionym konkursie.

Jolanta Wantoch Rekowska

 
Poświęcenie nowego autobusu PDF Drukuj Email
niedziela, 10 marca 2019 14:08

8 marca 2019 roku w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie. Dostaliśmy nowy autobus.

Ten nowy środek transportu zakupiony przez Gminę Karsin dla naszych uczniów codziennie dowożonych i odwożonych kosztował 190 tysięcy złotych, ma 10 lat i będzie można z niego korzystać również na wycieczki szkolne. Takie informacje przekazał wszystkim obecnym wójt Gminy Karsin Roman Brunke, obecny ma uroczystości.

Poświęcenia kierowcy p. Wiesława Kowalskiego i nowego autobusu dokonał proboszcz wielewskiej parafii ksiądz Jan Flisikowski. Korzystając z okazji ksiądz Jan złożył wszystkim kobietom życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Na koniec chętni uczniowie (w ramach wolnych miejsc) mogli odbyć pierwszy kurs ulicami Wiela.

 
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych PDF Drukuj Email
wtorek, 05 marca 2019 19:18

Informacje dla Rodziców i Uczniów Pomorskiego Kuratora Oświaty dr Moniki Kończyk w sprawie zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.


Ulotka rekrutacyjna 2019/2020

 
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 marca 2019 19:42
4 marca 2019 roku w małej świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej.
Klasy 1-3 reprezentowały:
 1. Marlena Hetmańska
 2. Aleksandra Gosz
 3. Agnieszka Bronka
 4. Marta Zgoda
 5. Marta Pawłocka
 6. Agata Szpręga
 7. Zuzanna Mientka
 8. Elena Mleczek
Komisja w składzie: Hanna Szpręga, Helena Rutkowska, Celina Landowska wyłoniła trzech laureatów:
 1. Marta Pawłocka
 2. Marlena Hetmańska
 3. Zuzanna Mientk
W etapie gminnym wezmą udział:
 1. Marta Pawłocka
 2. Marlena Hetmańska
 
Rekrutacja w Powiecie Kościerskim PDF Drukuj Email
piątek, 08 lutego 2019 16:32

Szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Kościerskiego wzorowo przygotowane na przyjęcie uczniów z „podwójnego rocznika”

6 lutego br., z inicjatywy Alicji Żurawskiej, starosty kościerskiego, zorganizowane zostało spotkanie, adresowane do władz samorządowych z terenu wszystkich gmin Powiatu Kościerskiego oraz dyrektorów szkół podstawowych z naszego Powiatu, dotyczące kwestii związanych ze stanem przygotowania szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski, na przyjęcie uczniów trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej.

Najważniejszą informacją przekazaną podczas spotkania jest zapewnienie, że stan przygotowania szkół ponadgimnazjalnych do przyjęcia uczniów z tzw. „podwójnego rocznika”, jest wzorowy i dla każdego ucznia znajdzie się miejsce. To szczególnie ważne przede wszystkim dla samych uczniów, jak i rodziców.

Podczas spotkania przedstawione zostały kierunki kształcenia w poszczególnych  szkołach oraz ilość oddziałów i miejsc, jak również zaprezentowano przedmioty brane pod uwagę do punktacji podczas rekrutacji 2019/2020.

Rekrutacja w Powiecie Kościerskim, wzorem lat ubiegłych, zostanie przeprowadzona elektronicznie przy wykorzystaniu programu firmy VULCAN.

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji w Powiecie Kościerskim na rok szkolny 2019/2020, w tym oferty edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych, znajdą Państwo na stronie internetowej Powiatu Kościerskiego w zakładce „Rekrutacja w Powiecie Kościerskim”

http://www.powiatkoscierski.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=285&strona=1

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 53


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes html linux hosting Valid XHTML and CSS.