Strona główna Co robimy Wolontariat Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu
Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 grudnia 2019 00:00

Po raz drugi uczestniczyliśmy  w Akcji ,,Nie jest kolorowo". Akcja ta doczekała się V edycji i jest organizowana przez Stowarzyszenie Traugutta z Pruszcza Gdańskiego. Zbieraliśmy przybory szkolne dla polskich szkół z Kresów.  Zebraliśmy 2 duże kartony z pięknymi, nowymi, kolorowymi przyborami. Wspólnie zebraliśmy m.in. 90 zeszytów, 39 bloków, 15 farb, 22 opakowania kredek, 18 pudełek plasteliny, 2 piórniki,  35 długopisów i wiele innych potrzebnych przyborów szkolnych. W podziękowaniu otrzymaliśmy piękne pocztówki wykonane przez dzieci i młodzież z okazji 100-lecia Niepodległości. Po przerwie świątecznej każda klasa wypełni jedną z nich z pozdrowieniami od polskich dzieci i wyślemy je do szkoły na Białorusi.  Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Już kolejny raz w tym roku Szkolne Koło Wolontariatu  pospieszyło z pomocą także naszym czworonożnym przyjaciołom z ,,Przytuliska” w Chojnicach. Jak co roku dzieci zwłaszcza z klas młodszych z ogromną empatią podeszły do problemu, a efektem tego jest samochód pełen produktów dla zwierząt. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję!

Zgodnie z naszą szkolną tradycją w dniach17-18 grudnia 2019r. odbył się Kiermasz Świąteczny , na którym można było zakupić  stroiki i bombki świąteczne, a także żywą choinkę, karmniki, pierniki, wyroby z włóczki, książki czy  inne atrakcyjne produkty. Cały dochód z kiermaszu tj.616,80zł przeznaczyliśmy na leczenie i rehabilitację chłopca oraz pomoc rodzinie w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Dochód z Mikołajek Wielewskich w kwocie 310,50 zł zasilił konto Wolontariatu i tym sposobem mogliśmy pomóc dwóm rodzinom (łącznie 1000, 00zł).

Dodatkowo opłaciliśmy jak co roku pomoc dla naszych podopiecznych z Kongo, którymi pomagamy w nauce. Kwota 480,00 zł zasila co rok Salezjański Ośrodek Misyjny, w zamian za to nasze dzieci z Afryki przysyłają list z podziękowaniami i sprawozdaniem, jak sobie radzą w szkole.. Wszystkie pieniądze zostały wypracowane przez naszych uczniów i nauczycieli.

Akcja ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" Z produktów spożywczych, które zgromadziły nasze dzieci przygotowaliśmy 3 duże paczki, które trafiły do samotnych i schorowanych oraz do rodziny w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej.

Nie zapominamy o kolejnej zbiórce  nakrętek w ostatnim tygodniu stycznia, dalej je zbierajmy dla Tymka, który potrzebuje pieniędzy na rehabilitację.

Opiekun Koła Elżbieta Trzcińska