Strona główna Wiele Historia Wiela
Egzamin ósmoklasisty za nami PDF Drukuj Email
sobota, 20 czerwca 2020 17:01

Nietypowy egzamin ósmoklasisty, bo w reżimie sanitarnym i o nietypowej porze za nami.

We wtorek (16 czerwca 2020)32 uczniów klas ósmych przystąpiło do egzaminu ósmoklasisty. Tego dnia pisali test z języka polskiego. Egzamin ze względu na epidemię odbył się z prawie dwumiesięcznym opóźnieniem i w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie przy wejściu do szkoły musieli być w maseczkach i zachować od siebie odległość co najmniej 1,5 metra. Maseczki mogli zdjąć  po zajęciu miejsca przy stoliku.

Egzamin był trzydniowy. W drugim dniu (17 czerwca 2020) uczniowie pisali egzamin z matematyki, a w środę (18 czerwca 2020) z języka angielskiego.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty było warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Uzyskany wynik, który uczniowie poznają dopiero 31 lipca, będzie miał wpływ na przyjęcie absolwenta do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.