Strona główna O szkole Biblioteka Akcja "Wyjątkowa skarpetka"
Akcja "Wyjątkowa skarpetka" PDF Drukuj Email

Akcja „Wyjątkowa Skarpetka”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez OREW w Juszczynie pod hasłem Wyjątkowa Skarpetka. Akcja była związana z dniem 21 marca czyli Światowym Dniem Zespołu Downa, który przypada w Pierwszy Dzień Wiosny. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ wada genetyczna powodująca Zespół Downa związana jest z występowaniem w 21 parze trzeciego chromosomu – stąd 21 marca.

Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ten ma kształt skarpetki. Ich różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji i znakiem, że mimo odmienności chore osoby mogą cieszyć się życiem.

Uczniowie klas 1-3 pokolorowali, wycieli i powiesili łącznie 225 różnobarwnych skarpetek na sznurku o długości 26 metrów.

Dziękujemy za zaangażowanie